zaangażowanie

#MikołajPromuje – inicjatywa autorska
W 2014 roku stworzyłem akcję, której celem jest promowanie młodych talentów blogosfery.

Oferuję nieodpłatnie warsztat, korektę tekstów i promocję. Blogerom i webwriterom – notki wybranych umieszczam na swoim blogu oraz w ramach współpracy z portalem Onet – na stronie głównej portalu i blogu redakcji Blog.pl. Proszę też znajomych wydawców o pomoc i udostępnienie miejsca dla dotąd nieznanych talentów. 

I edycja akcji (ostatni kwartał 2014) zaowocowała setkami zgłoszeń i sukcesem;
Blogerzy, których wypromowałem notowali rekordowe wejścia na blogi oraz dostawali atrakcyjne propozycje.

II edycja odbyła się pod patronatem Blog.pl i portalu Onet, których namówiłem do współpracy.
Przeczytaj więcej o wspólnej akcji. Tym razem notki wybranych pojawią się na stronie głównej portalu Onet oraz blogu redakcyjnym.

#NieHejtuję – wsparcie akcji 
Dołączyłem do akcji, której celem jest walka z hejtingiem w sieci. Zostałem jedną z twarzy promujących akcję obok Maffashion, Łukasza Jakóbiaka, Nataszy Urbańskiej, Joanny Horodyńskiej i innych. [zobacz więcej]

Nie bądź obojętny!
W 2015 roku zmobilizowałem społeczność w sieci do walki z naruszeniami. Impulsem były zmasowane ataki trolli na zmarłe osoby. [przeczytaj więcej] Zainicjowałem akcję, której celem jest zwiększenie świadomości i eliminacja obojętności. Internet jest naszą wspólną przestrzenią, o którą powinniśmy dbać. Hejting sieciowy to realny problem w wirtualnej przestrzeni. Pełną komunikację prowadzę na swojej facebookowej stronie, gdzie otrzymuję mnóstwo zgłoszeń i próśb o pomoc. Postanowiłem w pełni wykorzystać swoje kanały w mediach społecznościowych, by uświadomić innym, że obojętność na nienawiść w sieci jest jej akceptacją. Do akcji zaangażowałem m.in. TVN – więcej niebawem!

Mikołaj Nowak o hejtingu w sieci na antenie PolskiegoRadia24.

Coś miłego…
W zaskakującym dla mnie plebiscycie na „Najseksowniejszego blogera 2015 roku” zdobyłem pierwsze miejsce spośród ośmiu nominowanych :) Społeczność organizującego całość bloga Seks w polskim mieście oddała na mnie ponad 50% głosów:

Dzień pozytywnych tweetów
Hashtag akcji: #DzieńPozytywnychTweetów – spontaniczna akcja zaangażowała kilkanaście marek i tysiące użytkowników polskiego Twittera.

Media:

 

 

… i wiele innych marek, polityków, gwiazd oraz osób publicznych.
Sprawdź na Twitterze: #DzieńPozytywnychTweetów / #DzienPozytywnychTweetow

Więcej akcji specjalnych – niebawem!